top of page

Groupe discussion TDA/H

Public·24 membres

[[телевизија-]>>>>] Струга Брегалница натпревар во живо 10/12/2023


10.11.2023 — Брегалница Штип доби нов термин на Поради директенСледен натпревар. [Поток> ... Гостивар натпревар во живо 6 Струга Вардар ќе мора[ГЛЕДАЈТЕ ...


Спорт Манија | 27 Фев, 2022 10:30 | веќе видена | сличниСнегот го одложи натпреварот Пелистер – РеноваДенеска од 14. 00 часот во рамките од 21 коло во Битола требаше да започне натпреварот од Првата лига помеѓу Пелистер и Ренова, но истиот е одложен. Снежните... Слободен Печат | 27 Фев, 2022 10:37 | веќе видена | сличниДербито во Тетово: Шкендија по триумф над „пандевци“, Шкупи ќе чека кикс на тетовциБранителот на шампионската круна Шкендија во дербито на денешното 21. коло од Првата македонска фудбалска лига во Тетово ја пречекува Академија Пандев.... Екипа | 27 Фев, 2022 10:07 | веќе видена | сличниРашо: Многу важен меч за Работнички во АвтокомандаРаботнички денеска од 14 часот гостува на „Автокоманда“ каде ќе ги одмери силите со Скопје во важен натпревар за себе од 21. Екипа | 20 Фев, 2022 13:00 | веќе видена | слични2 копииПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Напаѓачите „без муниција“ – Половина час без ниту еден гол! ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 21. Велес: БОРЕЦ – СТРУГА ТЛ (0-0) Скопје: ШКУПИ – ТИКВЕШ (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – АК. ПАНДЕВ (0-0) Скопје: СКОПЈЕ –... Екипа | 27 Фев, 2022 13:00 | веќе видена | сличниВоска Спорт славеше на градското дерби против ОхридИзаир Емини е херојот на Воска Спорт. Се играше 95. За некои тоа ќе биде чекор напред. Позанимавајте се со својата листа на приоритети. Риби 20. 2. - 20. 3. Оние кои сеуште бараат сродна душа, денеска би можеле да ја запознаат на своето работно место. Ќе бидете наклонети да мешате деловно со приватно, но тоа нема да ви пречи во доброто функционирање на работното место. Пазете се од провев. Овен 21. 3-20. 4. Денеска не е најдобар ден за еротика, зашто ќе бидете студени. минута кога капитенот на Воска успеа од пенал да погоди за победа од 1:0 на неговиот тим против Охрид во... ТВМ | 27 Фев, 2022 13:27 | веќе видена | сличниПелистер и Ренова ќе играат утре во ОхридДенес поради обилните снежни врнежи беше одложен натпреварот помеѓу Пелистер и Ренова, а сега е донесена одлука за местото и времето за одигрување на... Спортски | 27 Фев, 2022 12:11 | веќе видена | сличниНајсигурен „кец“ во македонската лига е оној на мечот на кој ќе нема публика на трибинитеЧетири натпревари, секој интересен на свој начин, ќе се одиграат денеска во рамките на 21-вото коло од Првата македонска фудбалска лига. Според квотите во... Утре Вардар ја има првата меч топка за опстанокНа отворањето на 18. коло во Првата македонска фудбалска лига, попладнево во Гостивар, истоимената домашна екипа славеше победа над Македонија ЃП со 1:0. Стрелец на победничкиот гол беше Нигериецот Ланре Кехинде во 88. минута од пенал. Утре играат: АП Брера Струмица – Шкупи Шкендија – Силекс Струга ТЛ – Брегалница Вардар – Тиквеш Воска Спорт – Работнички. Сите натпревари почнуваат во 13 часот. Во 14-тата минута, а по корнерот од десната страна на вистинското место се најде Мишковски кој им донесе предност на скопјани. Не траеше долго радоста на гостите бидејќи Каланоски со два гола, го сврте резултатот во полза на Силекс. Првиот го постигна во 20-минута со прекрасен удар со глава. Вториот следуваше во 27-та минута, откако не го реализира пеналот, Каланоски во повторниот обид го совлада Гачевски за водство од 2-1 за Силекс. Во вториот дел односно 77. минута со евроголот на Серафимовски кратовци поведоа со 3-1. ДУИ билa, е и ќе остане неуспешна.... сите 247 | А1ON | 09 Дек, 2023 15:17 | веќе видена„ПОСЛЕ ПРЕМИЕРСТВОТО КАДЕ СЕ СУЗБИ ЕТНИЧКИОТ МОНОПОЛ, ТОЈ ПОСТОИ УШТЕ КАЈ МЕСТОТО ПРЕТСЕДАТЕЛ“ -... Портпаролот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека следната мисија на партијата е претседател на државата. „Талат Џафери ќе... (ПРЕНОС ВО ЖИВО#) Силекс Шкупи видео стриминг од 12.11.2023 — (ПРЕНОС ВО ЖИВО#) Силекс Шкупи видео стриминг од натпревар 12.11.2023 пред 24 часа — Силекс, а Брегалница во Штип ќе(ВО ЖИВО! Струга Брегалница 10.12 | DIVERTISSEMENTS пред 4 часа — 12.2.2022 — Гледајте ВО ЖИВО: Струга – Тиквеш, Астраион – Јуниор КВ, Куманово – Текстилец (ЛИНКОВИ). Од 16::00 часот во Струга, ... коло во ПМФЛ. Дефанзивецот Момчило... Екипа | 27 Фев, 2022 09:58 | веќе видена | сличниРашо: Бодовите од мечот на „Автокоманда“ се многу важниРаботнички денеска (14 часот) гостува на „Автокоманда“ и ќе ги одмери силите со ФК Скопје. Тоа е многу важен дуел во трката за бегство кон средишниот дел од... Спортски | 27 Фев, 2022 09:55 | веќе видена | сличниБитола под снег: Одложен натпреварот Пелистер – РеноваПоради обилни снежни врнежи во Битола и невозможни услови за игра на стадионот „Петар Милошевски“, одложен е денешниот натпревар меѓу Пелистер и Ренова од 21.... Екипа | 27 Фев, 2022 09:32 | веќе видена | сличниповеќеОстанатоЕвропски сојуз за промена: ДУИ ги измами Албанците со Зибери, а сега и со Џафери како... ДУИ прво ги измами Албанците со Насер Зибери, а сега и по втор пат со Талат Џефери како техничко-административен премиер. Во самиот финиш на натпреварот односно 89. минута Јусуфи го изненади домашниот голман Андонов и ги постави конечните, Силекс – Вардар 3-2. Во соседското дерби меѓу Струга Трим Лум и Воска спорт минимална победа славеше шампионот. Единствениот гол на мечот беше постигнат во 99-тата минута од пенал, а стрелец беше Згуро. По овие резултати, има промени на табелата. Сега Струга е лидер со 36 бодови еден повеќе од Шкупи, а четири од Шкендија. По нив следува Силекс кој сега има 27 бодови. 7-22. 8. Убавите љубовни шанси ќе бидат занемарени поради мала семејна тага или проблем. Ќе се чувствувате распнати меѓу желбите и можностите. Излезот е во реалното согледување на состојбата. Бидете одговорни. Девица 23. 8. -23. 9. Пред вас е многу ветувачки љубовен ден. Ќе имате можност да поминете преубаво заедничко време со саканата личност. Држете се до своите деловни партнери, зашто тие во моментов одлично ја водат целата работа. Не им замерувајте ако понекогаш се малку поостри. Прошетајте се на свеж воздух. Вага 24. 9. Gruppo ISO FAI DA TE 3.9.2023 — (ГЛЕДАЈТЕ@@))) Брегалница Струга во живо 17 септември 2023 3.9.2023 — [гледај онлајн>>] Брегалница Гостивар натпревар во живо 20. ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Мартин Стојанов носи водство за Брегалница во Струга ТЛ